Nabór do Programu wizyt studyjnych w USA - International Visitor Leadership

Drogie Nominowane i Drodzy Nominowani do Nagrody im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata”!

Mamy przyjemność przedstawić Wam propozycję udziału w prestiżowym programie wymiany amerykańskiego Departamentu Stanu odbywającym się w Stanach Zjednoczonych w formie wizyt studyjnych o różnorodnej tematyce dla uczestników będących liderami w danej dziedzinie International Visitor Leadership Program (IVLP).

Ambasada USA zaproponowała edycję specjalną tego programu pt. “Inclusion and Respect at Local Communities”, która będzie przygotowana dla osób nominowanych we wszystkich edycjach Nagrody im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata”.

 

Warunki uczestnictwa:

  • nominacja do Nagrody im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata” w latach 2006-2020
  • osoby z obywatelstwem USA, podwójnym obywatelstwem polsko-amerykańskim oraz posiadające zieloną kartę nie kwalifikują się do udziału w programie.
  • Absolwenci programów sponsorowanych przez rząd USA w ciągu ostatnich pięciu lat nie będą mogły wziąć udziału w programie.
  • Dobra znajomość języka angielskiego nie jest obowiązkowa. Organizatorzy zapewnią tłumacza, który będzie towarzyszył grupie w spotkaniach.

 

Program jest w pełni finansowany przez Departament Stanu (przeloty, diety, podstawowe ubezpieczenie medyczne). Koszty po stronie uczestników to kieszonkowe oraz wszelkie dodatkowe ubezpieczenia (np. ubezpieczenie podróży, bagażu). Uczestnicy programu otrzymują na miejscu diety na pokrycie kosztów wyżywienia oraz noclegów (zarezerwowanych wcześniej przez organizatorów). W programie nie jest możliwy udział żadnych osób towarzyszących. Każda osoba ma obowiązek uczestniczyć we wszystkich spotkaniach zwykle w godzinach 9:00-18:00. Departament Stanu zaaranżuje tłumacza i obecność dodatkowego koordynatora, którzy w czasie Państwa pobytu w Stanach Zjednoczonych będą służyć pomocą w komunikacji, zadbają o logistykę podróży oraz pomogą Państwu zrozumieć kulturę i społeczeństwo Stanów Zjednoczonych.

Program International Visitor Leadership (IVLP) są często określane jako „study visits”. Polegają na uczestniczeniu w szeregu spotkań z przedstawicielami amerykańskiej administracji publicznej, organizacji sektora non-profit, a czasem również z przedstawicielami sektora prywatnego, którzy zajmują się tematyką przewodnią programu. Rozmowy służą wymianie doświadczeń i poszerzeniu wiedzy w danym zakresie tematycznym oraz zacieśnieniu relacji polsko-amerykańskich. Program rozpoczyna się w Waszyngtonie (od spotkania w Departamencie Stanu), a następnie obejmuje podróż do innych stanów i miast na terenie USA. Program jest tworzony przez biuro programu IVLP w Departamencie Stanu przy wsparciu wybranej agencji programującej, która przygotuje program wizyty skupiając się na umożliwieniu grupie wartościowych i ciekawych spotkań w oparciu o temat przewodni, sugestie ambasady USA oraz w miarę możliwości także pomysły zaproszonych osób. Strona programu:  https://eca.state.gov/ivlp/about-ivlp

 

Jak się zgłosić?

  • Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia do Programu.
  • Po zapoznaniu się ze zgłoszeniami CEO i Ambasada USA wybiorą 6 osób, które wezmą udział w programie oraz 3 osoby na listę rezerwową. Jeśli któraś z 6-ciu wybranych osób nie będzie mogła wziąć udziału, wtedy na jej miejsce zostanie zaproszona osoba z listy rezerwowej.

Terminy:

  • zgłoszenia za pomocą formularza do 1 marca 2021
  • ogłoszenie uczestników/uczestniczek programu - do 6 kwietnia
  • wizyta studyjna w USA: w zależności od rozwoju sytuacji związanej z Covid-19: sierpień 2021 (3 tygodnie) lub jesień 2021 (program 2 – tygodniowy, miesiąc zostanie ustalony później)

 

Serdecznie zapraszamy!